Куріння – деградація для мозку !

03-08-15 root 0 comment

Пачка сигарет в день – це близько 500 рентген опромінень за рік! Температура тліючої сигарети 700-900 градусів! Легені курця зі стажем – чорна, гниюча маса.

Після затягування нікотин потрапляє в мозок через 7 секунд. Нікотин викликає спазм судин, від сюди порушення живлення тканин киснем.

Спазм дрібних судин робить шкіру старіючої. Шкода паління ще і в тому, що з’являється неприємний запах з рота, жовтіють зуби, запалюється горло, червоніють очі від постійного роздратування диму. У всьому світі нікотин відноситься до дозволеним наркотику, від нього як від героїну та інших важких наркотиків розвивається залежність, але підступність його в тому, що це відбувається непомітно і щодо тривало. Наші палять громадяни щорічно викурюють 265 мільярдів цигарок на рік, це близько 1800 сигарет на душу населення і ця цифра продовжує кожен рік рости.

Шкода паління в тому, що воно викликає три основних захворювання: рак легенів, хронічний бронхіт, коронарна хвороба. Вже давно доведено, що тютюн є причиною смертності від раку легенів у 90 % всіх випадків, від бронхіту і емфіземи в 75 % і від хвороби серця приблизно на 25 % всіх випадків. Приблизно 25 % регулярних курців сигарет помре передчасно через куріння. Багато з цього числа змогли б прожити на 10, 20 або 30 років довше. Померлі внаслідок куріння в середньому втратять 15 років свого життя.

Куріння завдає страшну шкоду, ті що палять в 13 разів частіше хворіють стенокардією, 12 – інфарктом міокарда, в 10 разів – виразкою шлунка і в 30 разів – на рак легенів.

Немає такого органу, який би не дивувався тютюном: нирки і сечовий міхур, статеві залози і кровоносні судини, головний мозок і печінку.

Смертельна доза для дорослої людини міститься в одній пачці сигарет, якщо її викурити відразу, а для підлітків – півпачки.

Куріння шкодить серця, так частота серцевих скорочень у курця на 15000 ударів в день більше, ніж у некурящого, а доставка кисню тканин і особливо головного мозку значно знижена, так як судини звужені, плюс до цього чадний газ, який краще «чіпляється» до гемоглобіну і не дає еритроцитам переносити кисень. Цим і пояснюється, чому палять школярі значно відстають від некурців.

Шкода паління ще ось у чому: останні роки вчені приділяє пильну увагу речовин, що викликають рак. До них, в першу чергу, відносяться бензопірен і радіоактивний ізотоп полоній-210. Якщо курець набере в рот дим, а потім видихне його через хустку, то на білої тканини залишиться коричневе пляма. Це і є тютюновий дьоготь. У ньому особливо багато речовин, що викликають рак. Якщо вухо кролика кілька разів змастити тютюновим дьогтем, то у тварини утворюється ракова пухлина.

Шкода паління для жінок

Для жінки куріння особливо шкідливо, тому при першій затягуванні дере у горлі, збільшується частота серцевих скорочень, з’являється Шкода паління для жінок

неприємний присмак у роті, з’являється кашель, запаморочення, можлива нудота і блювота. Все це прояв захисних реакцій організму. Але курець, яка слід «нової моді» активно пригнічує захисні функції організму і продовжує робити затягування.

З кожною новою затягуванням організм здається і отримує отруєння, захисні реакції згасають і курець не відчуває дискомфорту. З кожною новою пачкою, курець все більше підсаджується на нікотин.

Молода дівчина не може не помічати, що у неї з’являється кашель (особливо вранці), з’являється охриплість голосу, запах з рота, шкіра стає в’ялою, жовтіють зуби і взагалі дівчина виглядає старше своїх одноліток, тим не менше вона продовжує палити, хоча і намагається зменшити шкоду від куріння, переходячи на легкі і «жіночі» (тонкі) сигарети.

Але нікотинова залежність вже сформована, і організм починає вимагати свою дозу нікотину, і дівчині доводиться замість однієї звичайної пачки викурювати 2 «жіночі» пачки, щоб отримати свою дозу нікотину. Тютюнові компанії це вже давно знали, тому вони пішли на такий крок, і випустили уявні нешкідливі сигарети, хоча шкоду виявляється навіть більше і дохід від продажу теж.

Грамотні рекламні компанії змушують курців повірити, що це менш шкідливо, хоча це все обман! Багато дівчат так само зауважують, що сигарета знижує стрес, це ще більше робить залежною від сигарети, які палять люди не вміють інакше боротися зі стресом.

З-за шкоди куріння у жінок підвищується частота запальних захворювань, що призводить до безпліддя. Німецький лікар гінеколог Бернхард, обстеживши близько 6 тисяч жінок, встановив, що безпліддя спостерігалося у жінок, що палять в 42 %, а у некурців – лише 4 %. Тютюн дає 96 % викиднів, 1/3 недоношених дітей.

Тютюн руйнує і тих, хто курить, і тих, хто народжується від курців, і тих, хто знаходиться поруч з курцями.

Жінки, які палять, як правило, рано старіють, у них передчасно наступає статеве в’янення.

Шкода паління для навколишніх

Про шкоду куріння для оточувальних стає все більше даних. В результаті пасивного куріння щорічно вмирають від раку легенів 3 тис. чоловік, відШкода паління для навколишніх хвороб серця – до 62 тис. 2,7 тис. дітей з цієї ж причини гинуть в результаті так званого синдрому раптової дитячої смерті. Значно підвищується небезпека захворіти не тільки на рак легенів, але і деякими іншими видами цієї страшної недуги.

Збільшується ризик мимовільного викидня. Якщо майбутні матері піддаються впливу тютюнового диму, у них частіше народжуються діти, що мають різні дефекти, насамперед нейропсихічні, а також знижену вагу (9,7-18,6 тис. таких новонароджених в рік).

Встановлено, що більше 50 компонентів тютюнового диму канцерогенні, 6 згубно впливають на здатність до дітонародження і загальний розвиток дитини. Взагалі вдихання тютюнового диму набагато небезпечніше для дітей. Так, пасивне куріння щорічно служить причиною виникнення астми у 8-26 тис. дітей, бронхітів – у 150-300 тис., причому від 7,5 до 15,6 тис. дітей госпіталізуються, а від 136 до 212 з них помирають.

Обстеження понад 32 тис. пасивно «курців» жінок, яке було проведене фахівцями Гарвардського університету, показало, що представниці прекрасної статі, регулярно піддаються впливу тютюнового диму вдома і на роботі, в 1,91 рази частіше страждають серцевими хворобами, ніж не по черзі вдихають його.

Якщо ж жінка палить пасивно лише епізодично, показник захворюваності зменшується до 1,58. Згідно з даними, зібраними Американською асоціацією з дослідження серця, якщо в будинку курять, це вкрай негативно позначається на дітях, які мають високий рівень холестерину в крові. Сигаретний дим зменшує у них зміст так званого корисного холестерину, який охороняє від серцевих хвороб.Leave a reply