Слово до вчителів

shept

Митрополит Андрей Шептицький
(з пастерських листів)

Слово до вчителів

Дорогі вчителі! Ви, хто безпосередньо працює над вихованням молоді, дбайте не менше над просвіченням її розуму, як і над ублагородненням її сердець. Учіть її, як має жити, збуджуйте в неї бажання й охоту до того, що є підставою багатства і сили народу, нехай уже малі діти вчаться любити свою землю ,- свою Батьківщину, – нехай вчаться працювати для неї. Виробляйте у молоді самостійність та індивідуальність.

Учіть дітей бути добрими християнами! Викарбуйте їм, що віра опирається на розум. Тому дбайте, щоб віру вони високо цінили, щоб за її вказівками жили, пам’ятайте, що моральне виховання молоді не належить до самих священників, що в рівній мірі належить воно до всіх, що беруть участь у ділі виховання. Віра є основою морального виховання. То ж виробляйте у молоді почуття правости та сумлінної праці.

А передусім своїм власним поступуванням давайте дітям добрий приклад. Приклад, чи злий, чи добрий, – то також навчання, і то навчання без порівняння вимовніше, ніж слова.

Пам’ятайте, що всі несете відповідальність перед Богом за кожну дитину, яку Ви навчаєте. Любіть своїх учнів як власних дітей, бо всі вони Божі діти.

Господи! Відведи духа лінивства,
недбальства, властолюбія, марнотратства.
Приведи духа чистоти,терпеливості, покори і
любові. Дозволь бачити гріхи мої і не осуджувати
брата мого.

(з книги «Псалмів»)